HOME >
3-2-2010 / VRAGEN KIESWIJZER DAGBLAD DE STENTOR |
1. Ziekenhuis. Emmeloord heeft nu twee poliklinieken. Het idee is: dat is er een te veel. Het gemeentebestuur moet zich volledig richten op het Antonius Ziekenhuis?
Het Antoniusziekenhuis levert en biedt steeds meer kwalitatieve zorg. Antonius toont ambitie. De MC|Groep is in de weekenden dicht.
2. Beloofd is beloofd: de Koepel Windenergie Noordoostpolder mag een grote windparken bouwen op de dijk en in het IJsselmeer. De mening van Urk is daarbij minder belangrijk?
ONS is tégen een Windmolenpark in het IJsselmeer. Het landschap van Noordoostpolder en Urk moet beschermd blijven. Geen 200 meter hoge molens
3. De Deel in Emmeloord: De gemeente Noordoostpolder zit in een wurggreep van projectontwikkelaar Provast. Hoe is daaraan te ontsnappen?
Contract (SOK) openbreken, het verlies nemen en De Deel gedeeltelijk bebouwen conform de wensen van de bevolking. Geen hoogbouw met kantoren.
4. De gemeente Noordoostpolder heeft de afgelopen jaren meer mogelijk in het buitengebied. Maar wat is er nog meer mogelijk in het buitengebied?
Recreatiemogelijkheden verder ontwikkelen. Kansen voor een Randmeer onderzoeken. Boerderij erven voor alternatieve bouw openstellen.
5. De gemeente Noordoostpolder heeft afscheid genomen van de projectontwikkelaar in de Wellerwaard. Maar is dat 450.000 euro waard en hoe moet het nu verder met de Wellerwaard?
Grote blunder. Er waren géén afspraken gemaakt. Wellerwaard verder ontwikkelen voor toerisme en recreatie. Geen megalomane woningbouw
6. Nagele is een monument. Waard om zorgvuldig mee om te gaan. Hoe kan Nagele zich toch verder ontwikkelen?
Herstructurering Nagele doorzetten. Dorp vraagt om een facelift. Ontwikkelen met mate maar wel in de historische stijl van het dorp
7. Wanneer kan Kraggenburg (eindelijk) gaan bouwen? Het dorp zit al meer dan tien jaar op slot?
Ontwikkeling zal dit jaar plaats vinden. Door blunders van het College van BenW is de bouw stopgezet door de Raad van State. Dit jaar opnieuw oppakken.
8. Wat kan de politiek doen om te voorkomen dat in de dorpen steeds meer middenstand verdwijnt?
Leefbaarheid vergroten door het toepassen van kleinschaligheid in de dorpen. Meer creativiteit toestaan in de dorpen.
9. Concentreert de gemeente zich niet te veel op Emmeloord en te weinig op de dorpen? Wat zou er kunnen verbeteren in de relatie met de dorpen?
Beter overleggen met de Dorpen. Beter luisteren naar de wensen van de dorpen. Serieus aandacht schenken aan de problemen en deze ook oplossen.
|