Onderzoek toekomstige parkeerdruk Emmeloord Centrum.

Emmeloord, 12 mei 2025 | Het college moet onderzoeken wat de woningbouwplannen tot 2035 voor invloed hebben op de parkeerdruk in het centrum van Emmeloord en hoe de parkeercapaciteit dan kan worden uitgebreid.
Toekomstig beleid
Met een krappe meerderheid nam de gemeenteraad maandagavond een motie van CDA, D66 en VVD aan. Volgens wethouder Van Amersfoort vormt de zaterdagmiddag tussen 14:00 en 15:00 uur nu het grootste probleem. Hij wil de komende jaren meten of de verkeersmaatregelen resultaat hebben. Kijken naar de langere termijn vindt hij nu 'lastig'. 'Voor de periode tot 2040 heb je een glazen bol nodig. Dat is een kwestie van gissen,' vindt de wethouder.
Standpunt ONS
Politieke Unie en ONS wijzen ook op de discussie rond de Lelylijn. Die komt er voorlopig niet. 'Maar het parkeerbeleid is geënt op de komst van die Lelylijn,' zegt Berthoo Lammers, die de motie van CDA, VVD en D66 daarom te vroeg vindt. Volgens die partijen zorgen andere woningbouwplannen echter ook voor extra parkeerdruk. Ze vinden dat de gemeente daarom sowieso moet nadenken over oplossingen voor de langere termijn. Omdat ChristenUnie-SGP dat ook vindt, moet de wethouder nu toch aan de slag met die onderzoeken.
Bron: De Noordoostpolder